سه شنبه, 01 خرداد,1403 - چهار شنبه, 02 خرداد,1403 | برای 1 اتاق ( 1 بزرگسال )

اقامتگاه بوم گردی نقشینه زواره

1 بزرگسال

انتخاب اتاق
نوع اتاق حداکثر ظرفیت قیمت(هر شب)
دوتخته دبل دوتخته دبل 2 نفر
قیمت نیازمند استعلام است
دو تخته توئین دو تخته توئین 2 نفر
قیمت نیازمند استعلام است
سه تخته سه تخته 3 نفر
قیمت نیازمند استعلام است
پنج تخته پنج تخته 5 نفر
قیمت نیازمند استعلام است

درباره

خانه تاریخی ننه کوکب یا خانه نوریان زواره یک اقامتگاه سنتی است که در شهر زواره اردستان واقع شده است. این خانه که قدمتش به دوره قاجار می رسد در سال 1384 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.خانه تاریخی ننه کوکب حدود سه سال قبل برای کاربری موزه و مهمانسرا بازسازی شده و با نام هتل سنتی نقشینه کویر برای اقامت مسافران مهیا شده است.
هتل سنتی نقشینه کویر در قدیمی ترین محله قدیمی زواره که پای قلعه سنگ بست نام دارد قرار گرفته. این خانه با الگوی سنتی چهار صفه که حاصل چاره اندیشی مردمان بومی با گرمای طاقت فرسا بوده ساخته شده است.
شکل کلی خانه به این صورت است که دو شبه استوانه‌ عمود بر هم که در محل تقاطع آن ها بر آمدگی ‌ای به شکل نیم گنبد قرار گرفته و به هوای آزاد راه دارد. این استوانه‌ ها از سه جهت بسته شده و از یک جهت به سمت حیاط باز می ‌شوند. قسمت های مختلف خانه شامل زیر زمین، بادگیر و11 اتاق می شود. مهمانان در اینجا در اتاق هایی اقامت می کنند که کاملا سنتی بوده و همه چیز رنگ و بوی گذشتگان را دارد. این اتاق ها در دو طبقه در بین استوانه ها مستقر شده اند.
ویژگی ممتاز و جالب هتل سنتی نقشینه کویر خنکی است که شکل ساختمان و معماری آن باعث ایجادش شده است. به این ترتیب که هوایی که از بادگیر ها و حیاط وارد چهار صفه می ‌شود. به دلیل ارتفاع زیاد مرکز چهار صفه، هوای گرم را از قسمت نیم گنبدی مرکز خارج می ‌کند و باعث خنک شدن فضای داخل می شود.
از ویژگی های ممتاز هتل نقشینه کویر داشتن یک موزه تاریخی است که در آن ظروف مسی و سفالی و دیگر لوازم قدیمی به نمایش گذاشته شده است.
به یاد داشته باشید که هتل سنتی نقشینه کویر یک اقامتگاه کاملا سنتی است با امکانات و خدمات مطلوب نه مدرن و نه لوکس. بنابراین اگر در کویر زواره و شهر اردستان اقامتی مرفه و لوکس را جستجو می کنید قطعا هتل سنتی نقشینه کویر گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود. اما این هتل با رنگ و بویی کاملا سنتی انتخابی فوق العاده است برای سنت دوستان و کسانی که به دنبال آرامش و محیطی صمیمانه هستند.

سنتی بودن، داشتن محیطی صمیمی، امکانات و خدمات مطلوب، قرارگیری در محله ای قدیمی در بطن زواره